The following teams are participating in our event.

Team Gender Pool
Cameron Heights Panthers Boys U9 Boys Pool A
CHARGING BULLS * Ridgewood Team Boys U9 Boys Pool C
Forza FC Grassroots (2013/2014) Boys U9 Community Only (Festi
Glastonbury Cobras Boys U9 Boys Pool B
Glastonbury Green Grenades Boys U9 Boys Pool C
Greenfield Green Dragons Boys U9 Boys Pool B
KC Trojans U9 (Velez) boys Boys U9 Community Only (Festi
KC Trojans U9 (Velez) boys Boys U9 Community Only (Festi
Lago Lindo Dragons Boys U9 Boys Pool B
Lansdowne Fire Geese Boys U9 Boys Pool B
Laurier Heights Boys U9 Boys Pool C
Leduc United - Jackson Boys U9 Boys Pool C
Lewis Estates Team Awesome Boys U9 Boys Pool C
Meadowlark Stingrays Boys U9 Boys Pool C
Team Bridges Boys U9 Boys Pool B
U9 Fury Boys U9 Boys Pool A
U9 Glastonbury Grenades Boys U9 Boys Pool A
U9 Rio Terrace Burrows Boys U9 Boys Pool B
Yellowknife Bay Soccer Club u9 Boys U9 Boys Pool A
Blue Hawks Girls U9 Girls Pool A
Emerald Cheetahs Girls U9 Girls Pool B
Grovenor Tornadoes Girls U9 Girls Pool B
KC Trojans U9 GIRLS Developmental Girls U9 Girls Pool A
Lewis Estates - Moreau Girls U9 Girls Pool B
Rangers WFC14 Girls U9 Girls Pool A
SPDSA U9 Girls - Zachary Girls U9 Girls Pool A
SW Sting (TRAN) Girls U9 Community Only (Festi
Thunder Girls U9 Girls Pool B
Westridge U9 Girls Girls U9 Girls Pool B
Willowby (Yip/Nolin) Girls U9 Girls Pool B
St Albert Impact Girls U11 Girls Pool A
SW Sting U11 (Laidlaw) Girls U11 Girls Pool A
U11 Girls - PA Celtics Girls U11 Girls Pool A
U11G SW Sting FC (Gill) Girls U11 Girls Pool A
MW Selects FC (Wali) Boys U11 Boys Pool A
Victoria Valji Boys U11 Boys Pool A
Warriors U11 (Compton) Boys U11 Boys Pool A
Warriors U11 Dajavs Boys U11 Boys Pool A
Impact 2012G Boyc Girls U11 Girls Pool B
Impact 2012G Fir Girls U11 Girls Pool B
Inter U11G Aguilar Girls U11 Girls Pool B
Phoenix 2012 Girls (Benson) Girls U11 Tier 2
SWU SC12 U10 Girls Girls U11 Girls Pool B
U11 Warriors Girls Tier 2 (Korthuis) Girls U11 Girls Pool B
Blizzards SC13 Boys U11 Boys Pool C
KC Trojans (Fraser) Boys U11 Boys Pool A
Miglioranza U11 Boys U11 Tier 3
PGYSA Impact SC U-11 Boys (Team 1) Boys U11 Tier 3
PGYSA Impact SC U-11 Boys (Team 2) Boys U11 Tier 3
Phoenix U10 (ONeill) Boys U11 Boys Pool A
Spruce Grove Saints U11 (Laurie) Boys U11 Boys Pool B
U11 Boy Fury Team (Fidel) Boys U11 Boys Pool B
U11 Swan City FC Boys Dev Boys U11 Boys Pool B
Vikings Boys U11 Boys Pool D
Warriors U11 Schink Boys U11 Boys Pool B
Beaumont (Kang) Boys U11 Boys Pool C
Glastonbury Rangers Boys U11 Boys Pool C
Lacombe Panthers Boys U11 Boys Pool C
Lewis Estates Black Hornets Boys U11 Boys Pool G
NWC - U11 -Kinahan Boys U11 Boys Pool F
Parkallen Footy Bananas Boys U11 Boys Pool D
Spruce Grove U11 (Bandura) Boys U11 Boys Pool D
Titans Boys U11 Boys Pool D
Belmead Scorpions Girls U11 Girls Pool C
FMYSA U11 Girls Fury Girls U11 Tier 4
FMYSA U11 Girls Fury Girls U11 Girls Pool C
Glastonbury Gators Girls U11 Girls Pool C
Beaumont (Hickey) Boys U11 Boys Pool G
Cameron Heights Boys U11 Boys Pool G
Fury Boys U11 Boys Pool G
Greenfield Dragons Boys U11 Boys Pool F
Knights Boys U11 Boys Pool E
Lansdowne Pylons Boys U11 Boys Pool F
Leduc United (McMillan) Boys U11 Boys Pool F
Lewis Estates Raiders Boys U11 Boys Pool E
Lewis Estates Vipers Boys U11 Boys Pool E
Meadowlark (Savage / Thompson) Boys U11 Boys Pool E
Rio Terrace Boys U11 Boys Pool F
Callingwood Ravens Girls U11 Girls Pool C
Carson U11G ( the hedgehogs) Girls U11 Girls Pool D
Lansdowne Leopards Girls U11 Girls Pool D
McAvoy Red Jays Girls U11 Girls Pool D
Rio Terrace U11 Wolves Girls U11 Girls Pool D
The Comets Girls U11 Girls Pool D
The Dragons Girls U11 Girls Pool D
Victoria U13BT1 Boys U13 Tier 1
Calgary West BU12 Celtic10 Boys U13 Boys Pool A
Fort McMurray Fury Boys U13 Boys Pool A
New Frontier SC10 Boys U13 Boys Pool A
Warriors (De Benedetto) Boys U13 Boys Pool A
Calgary Villains FC Spirit 10 Girls U13 Girls Pool A
Prince Albert Celtic Girls U13 Girls Pool A
Scottish - Wiltermuth U13GT2 - 2010 Girls U13 Girls Pool A
Warriors (De Benedetto) - G Girls U13 Girls Pool A
Foothills 2010 Prospects Boys U13 Boys Pool B
KC Trojans U11 Bialowas Boys U13 Boys Pool C
PGYSA Impact SC U-13 Boys Boys U13 Boys Pool B
Phoenix U13 Rose Boys U13 Boys Pool B
Spruce Grove Saints Boys U13 Boys Pool B
SW Sting FC (Matic) Boys U13 Boys Pool B
U13 Swan City FC Boys Dev Boys U13 Boys Pool B
GU13 Rangers Athletics 09 Girls U13 Tier 3
Phoenix U13 Breshears Girls U13 Girls Pool B
RASC Girls U13 Girls Pool B
SW Sting FC U13 Girls (Tolentino) Girls U13 Girls Pool B
U13 Swan City FC Girls Dev Girls U13 Girls Pool B
Lewis Estates (Stirbat) Boys U13 Boys Pool C
Rio Terrace (Power / Nash) Boys U13 Boys Pool C
TRSA-Storm (Inda Camacho) Boys U13 Boys Pool C
Callingwood U13 Boys U13 Boys Pool E
Fort St. John Northern Strikers U13 Boys U13 Boys Pool D
Horizon (Shaker) Boys U13 Boys Pool E
Lewis Estates FC Boys U13 Boys Pool E
Parkallen Boys U13 Boys Pool E
Rangers Strikers 19=0 Boys U13 Boys Pool D
Rebels Boys U13 Boys Pool D
U13B Ell Boys U13 Tier 5
U13B2 Boys U13 Tier 5
Willowby Wild Boys U13 Boys Pool D
Beaumont (Schilling) Girls U13 Girls Pool D
Grovenor Estrellas Girls U13 Girls Pool C
Leduc United U13G Hoffman Girls U13 Girls Pool D
Lewis Estates Vipers Girls U13 Girls Pool C
Rio Terrace U13 Wolves Girls U13 Girls Pool D
St. Albert Lightning Girls U13 Girls Pool C
TRSA (Kivi) Girls U13 Girls Pool D
Willowby Hurricanes Girls U13 Girls Pool C
Foothills WFC 2007 Girls U15 Girls Pool A
MW Selects FC (Pajo) Girls U15 Girls Pool A
PA Celtics Girls U15 Girls Pool A
Phoenix 2007 Girls (Tennant) Girls U15 Girls Pool A
U15 Swan City FC Girls HP Girls U15 Girls Pool A
Warriors U15 Girls Wilson Girls U15 Girls Pool A
Juventus 2008 - Boys Boys U15 Tier 2
MW Selects FC (Secker) U15 T2 Boys U15 Boys Pool B
New Frontier Boys U15 Boys Pool A
RASC U15 Boys T2 Boys U15 Boys Pool A
Saints (Fearon) Boys U15 Boys Pool A
U15 Boys PA Celtics Boys U15 Boys Pool A
U15 Fury Stemmann 07/08 Boys U15 Boys Pool A
Warriors (Heitt) Boys U15 Boys Pool A
Selects- Knodel Girls U15 Girls Pool B
SW Sting FC (Tetteh-Wayoe) Girls U15 Girls Pool B
Laurier Heights FC Boys U15 Boys Pool B
PGYSA Impact SC U-15 Boys Boys U15 Boys Pool B
Fort Sask Arsenal U15G Cockcroft Girls U15 Girls Pool B
MUSC Lionesses Girls U15 Girls Pool B
TRSA KAOS Girls U15 Girls Pool B
Warriors U15 Girls BatPos Girls U15 Girls Pool B
Rio Terrace (Klappstein) Boys U15 Boys Pool B
Willowby Boys U15 Boys Pool C
Lakewood Marvel Girls U15 Girls Pool C
Glastonbury Boys U15 Boys Pool C
Horse Hill Rebels U15 Boys U15 Boys Pool C
Leduc United Jeffery Boys U15 Boys Pool C
Spruce Grove (Bergen) Boys U15 Boys Pool C
Spruce Grove Celtics (Laurie) Boys U15 Boys Pool C
Callingwood Thunder Girls U15 Girls Pool C
Lago Lindo Girls U15 Girls Pool C
Lewis Estates Strikers Girls U15 Girls Pool C
TRSA TITANS Girls U15 Girls Pool C
Ardrossan U 17 Girls U17 Girls Pool A
Freedom Girls U17 Girls Pool A
Rangers Athletics 06 Girls U17 Girls Pool A
SWU 06 Girls U17 Girls Pool A
U17 Fury (Fontaine) Girls U17 Girls Pool A
Cold Lake U17 Girls Girls U17 Girls Pool B
Lakewood United Girls U17 Girls Pool B
Lewis Estates U-17 Girls U17 Girls Pool B
TRSA KNIGHTS Girls U17 Girls Pool B
EWZSA Slurpee Cup

Locations

U9 Belmead #2
9109 - 182 Street
U9 Belmead #3
9109 - 182 Street
U9 Belmead #4
9109 - 182 Street
U11 Belmead #5
9109 - 182 Street
U9 Belmead #7
9109 - 182 Street
U9 Belmead #8
9109 - 182 Street
Bill Gilhespy Soccer Complex 1
14920 142 St NW, Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 10
14920 142 St NW, Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 13
14920 142 St NW, Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 14 (U11)
14920 142 St NW, Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 2
14920 142 St NW, Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 3
14920 142 St NW, Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 4
14920 142 St NW, Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 5
14920 142 St NW, Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 6
14920 142 St NW, Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 7
14920 142 St NW, Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 8
14920 142 St NW, Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 9
14920 142 St NW, Edmonton, AB T6V 1H9
EMSA West Complex 10
10058 - 231 Street NW Edmonton
EMSA West Complex 11
10058 - 231 Street NW Edmonton
EMSA West Complex 11 (Sun)
10058 - 231 Street NW Edmonton
EMSA West Complex 12 (U11)
10058 - 231 Street NW Edmonton
EMSA West Complex 13 (U11)
10058 - 231 Street NW Edmonton, AB
EMSA West Complex 14 (U11)
10058 - 231 Street NW Edmonton, AB
EMSA West Complex 15 (U11)
10058 - 231 Street NW Edmonton, AB
EMSA West Complex 6 (Sun)
10058—231 Street NW Edmonton, AB
EMSA West Complex 6 (Fri j& Sat)
10058—231 Street NW Edmonton, AB
U11 La Perle #1 East
9774 - 182 Street
U11 La Perle #2 East
9774 - 182 Street